Nie wiesz co zrobić w przypadku kiedy stosujesz „zdrowe” porady a Twoja waga mimo to stoi w miejscu? Panikujesz, gdy idzie w górę? Nie widzisz efektów stosowanie diety i treningów? Przedstawiam najczęstsze błędy podczas odchudzania.

Najczęstsze błędy podczas odchudzania

  • Diety 1200-1500 kcal – już na wstępie zaznaczę, że takie diety NIE SPRAWIĄ, ŻE ZDROWO SCHUDNIEMY. Oczywiście, sprawią, że schudniemy szybko, ale ta waga równie szybko wróci (więcej na temat efektu jojo tutaj). Oprócz tego nie polecam takich sposób na odchudzanie z tego względu, że są one bardzo niezdrowe. Takie diety nie dostarczają odpowiedniej ilości witamin ani wartości odżywczych. Nasz organizm odczuwa to jako głodówkę i magazynuje tłuszcz na czarną godzinę.
  • Całkowicie zrezygnowałaś/łeś z kawy – w opinii wielu osób podczas stosowania diety należy całkowicie zrezygnować z kawy. Jest to nieprawda, sam bardzo często piję kawę oraz polecam pić ją swoim podopiecznym. Nie chodzi tutaj o mleko z kawą i 3 łyżeczkami cukru. Polecam kawę bez cukru i z małą ilością mleka. Kofeina wspomaga nasz organizm i rozkręca metabolizm (więcej na temat kawy znajdziecie tutaj). Dla osób, które nie lubią smaku kawy mam rozwiązanie! Możecie spróbować zielonej kawy.
  • Pijesz za mało wody – jeśli czujemy się głodni nie zawsze musi oznaczać, że chcemy jeść. Dziwne, prawda? Nasze ciało jest w stanie błędnie odczuwać uczucie głodu i mylić go z pragnieniem. Woda dodatkowo jest niezbędna w funkcjonowaniu naszego organizmu. Nie obawiaj się tego, że woda się zatrzyma. Dzieje się tak w przypadku złego odżywiania, stresu czy hormonów (więcej na ten temat tutaj). Jeśli dbasz o swoją sylwetkę nie musisz mieć powodów do obaw – pij około 2-2,5 L wody dziennie.
  • Niezbilansowana dieta – aby dieta była zdrowa musi być sycąca. Posiłek powinien składać się z białka, tłuszczy oraz węglowodanów. Do swoich posiłków koniecznie musimy wprowadzić również warzywa i owoce, z przewagą oczywiście warzyw (więcej o zbilansowanej diecie tutaj).

PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


  • Ćwiczysz codziennie – za dużo ćwiczeń nie sprawi, że nadrobisz zaległe miesiące na siłowni. Codzienne ćwiczenia przyzwyczajają nasz organizm do wysiłku. W efekcie podczas treningu spalamy mniej kalorii niż wcześniej a w rezultacie chudniemy wolniej. Trening około 3-4 razy w tygodniu stanowczo wystarczy.
  • Wykonujesz te same ćwiczenia – w tym przypadku jest bardzo podobnie jak w poprzednim punkcie. Nie zmieniając ćwiczeń przyzwyczajamy swój organizm to tych samych aktywności, przez co po czasie nie będziemy widzieć efektów. Dlatego też należy wykonywać różne ćwiczenia w ciągu tygodnia oraz zmieniać plan treningów co około 2-3 miesiące.
  • Wierzysz w magiczne tabletki na odchudzenie – stosowanie samych tabletek nic nam nie da. Mogą być one jedynie dodatkiem do diety i treningów, jednak ja szczerze mówiąc nie jestem ich zwolennikiem.
  • Podjadasz „zdrowe” przekąski – nie zawsze to, że etykieta sugeruje, że coś jest zdrowe jest prawdą. Fit batony czy ciastka przeważnie z fit mają tyle samo wspólnego co krówkowa czekolada. W celu sprawdzenia produktów trzeba przede wszystkim przenalizować skład produktu. Jeśli jednak chcecie skorzystać z pomocy podsyłam rozwiązania:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

ODBIERZ BEZPŁATNIE

dieta + Przepisy

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.