Boisz się iść na siłownie? Nie wiesz czy się odnajdziesz? Nie wiesz jak wykonywać ćwiczenia? Może czujesz się nieswojo… Bez obaw! Każdy kiedyś zaczynał. Ważne byś pamiętał/a o kilku podstawowych zasadach. Takim sposobem unikniesz wielu błędów a co za tym idzie zaoszczędzisz czas, pieniądze oraz energię. Przedstawiam najczęstsze błędy na siłowni.

Najczęstsze błędy…

Na moim blogu znaleźć możecie również wpisy na temat:

Jednak chciałem również przedstawić błędy, które możemy popełniać na siłowni. Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób może czuć się na siłowni nieswojo. Dlatego też chce Was uchronić przed kilkoma błędami żebyście nie musieli się już więcej stresować… i odkładać wizyty na siłowni „na jutro”.


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


Najczęstsze błędy na siłowni

  1. Zapominanie o rozgrzewce – tak, rozgrzewka jest bardzo ważna. Nie można z niej rezygnować! To właśnie ona powinna rozpoczynać każdy trening. Pozwoli Ci ona ćwiczyć efektywniej a oprócz tego uchroni Cię to przed kontuzjami. Najlepiej jeśli rozgrzewka jest dopasowana do konkretnych ćwiczeń, które wykonujesz na treningu.
  2. Omijanie podstawowych ćwiczeń – wbrew pozorom podstawowe ćwiczenia są tymi najlepszymi! Angażują one wiele mięśni a my mamy pięknie rozbudowaną sylwetkę. Takie ćwiczenia to na przykład: podciąganie, przysiady, martwy ciąg.
  3. Niepoprawna technika – ma to ogromny wpływ na Twój organizm. Nawet jeśli powtórzenia wykonujesz bez dużego ciężaru ciągłe wykonywacie tych samych ruchów niekorzystanie wpływa na aparat ruchu. Skutkuje to szybkim zużyciem i uszkodzeniem. Na dodatek nieprawidłowa technika nie pozwoli nam wykorzystać pełnych możliwości ćwiczeń.
  4. Brak planu treningowego – odpowiednio dobrany plan treningowy pozwoli nam nie tylko w systematyczności ale także pomoże osiągnąć lepsze rezultaty. Przypadkowe ćwiczenia wykonywane w ustalonej przez siebie liczbie powtórzeń niewiele dadzą. Plan pozwoli nam kontrolować postępy oraz będzie nas motywował.
  5. Ignorowanie bólu – jeśli odczuwasz ból przestań wykonywać trening! Daj mięśniom czas na regenerację. Ból nie jest wyznacznikiem skutecznego ćwiczenia, a wręcz ma zły wpływ na nasz organizm. Jeśli ból będzie utrzymywał się kilka dni niezbędna będzie wizyta u lekarza.
  6. Brak systematyczności – kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan treningowy, regeneracja, zbilansowana dieta oraz systematyczność. Należy pamiętać, że umiarkowany trening co 2 dni da lepsze efekty niż wyczerpujący raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *