Pewnie nie raz zastanawiałaś sie co wpływa na szybkie odchudzanie. Ważna informacja na starcie – dieta sokowa nie wchodzi tutaj w grę. Ważne jest by skutecznie schudnąć nie katując swojego organizmu a także tak, by nie obawiać się efektu jojo. Nie wiesz od czego zacząć? Te wskazówki pozwolą schudnąć zdecydowanie szybciej. I nie chodzi tutaj o ilości spożywanych kalorii.

Dzięki poradom zawartym w tym materiale dowiesz się jak skutecznie i szybko schudnąć bez aktywności fizycznej w zaledwie tydzień!

Masz niedługo ważne wydarzenie i chcesz szybko schudnąć do tego czasu jak najwięcej? Zastanawiasz się jak znacząco można schudnąć w zaledwie tydzień? Zapewne wydaje Ci się, że w tym czasie niewiele da się zrobić? Chcesz schudnąć szybko, ale nie masz czasu na stosowanie przez tygodni diety, która wymaga wielu wyrzeczeń? Na dodatek ten wysiłek fizyczny… Dieta odchudzająca to nie Twoja bajka? Aby szybko zrzucić wagę koniecznie skorzystaj z kilku wskazówek.

Może masz za sobą przygodę z różnymi dietami podczas których utrata wagi nie była skuteczna? I teraz szukasz rozwiązania, które sprawi, że będziesz znacząco chudnąć już po kilku dniach.

Przedstawiam Ci więc 4 sprawdzone triki dzięki, którym możesz zmniejszyć swoją masę ciała nawet o 5% – w bardzo krótkim czasie! I to bez regularnej aktywności fizycznej.

Na wstępie musisz wiedzieć, że kilogramy, których się pozbędziesz, to nie będzie wyłącznie utrata tkanki tłuszczowej. Ponieważ nasze ciało składa się nie tylko z tkanki tłuszczowej, ale również wielu innych elementów. Spalanie tłuszczu jest możliwe przy zbilansowanej diecie oraz odpowiedniej aktywności fizycznej.

Poniższe zasady i rozwiązania są poparte zarówno badaniami jak i skutecznością stosowania przez wielu sportowców na całym świecie. Pamiętajcie jednak, że nie ma „diety cud”. Przy tych wskazówkach łatwo schudnąć, ale to dopiero restrykcyjna dieta da 100% efekty.

Sprawdź także ostatnie wpisy:

JEDEN – Manipuluj odpowiednio ilością soli w pożywieniu

Nasz organizm składa się w dużej mierze z wody natomiast sól sprzyja jej zatrzymywaniu się co za tym idzie zwiększa to naszą wagę i objętość.

Jak łatwo się domyślisz ograniczając spożycie soli sprawimy, że część wody z naszego organizmu zostanie uwolniona. Dzięki czemu skóra stanie się cieńsza a masa ciała znacznie się zmniejszy.

Aby jednak uzyskać lepszy efekt to przez 3 pierwsze dni należy znacznie zwiększyć spożywanie solić!

Tak dobrze czytasz – zwiększyć! Dzięki temu ograniczając znacząco sól czwartego dnia pozbędziesz się dużej ilości wody spod skóry.

Po trzecim dniu zmniejsz spożycie soli do minimum. Oczywiście trudno jest wyliczyć jej spożycie na oko ponieważ sód znajduje się w wielu produktach.

Uzyskasz jednak już świetny efekt gdy tylko po prostu ograniczysz przyprawianie solą do minimum.

Sam osobiście na redukcji nawet dwa dni przed ważnym wydarzeniem ograniczyłem samą sól, a efekty były bardzo widoczne!

Ty też śmiało możesz to spróbować a zapewniam Cię, że szybko zrzucisz kilogramy.

DWA – Zioła i herbatki moczopędne 

Tym sposobem wspomagamy efekt pozbywania się nadmiaru wody z organizmu, a także cały proces odchudzania.

Jest to świetne rozwiązanie w momencie ograniczania ilości soli w pożywieniu.

Najlepszym i sprawdzonym składnikiem jest dobrze znana wszystkim pokrzywa. Napar z pokrzywy, którą to możemy kupić w każdy sklepie zielarskim lub aptece przyśpieszy proces utraty kilogramów.

Wspominałem iż jest to świetne połączenie w czasie manipulacji solą. Otóż idealnie jest włączyć picie naparu pokrzywy w 4 dniu kiedy to zaczynamy ograniczać spożywanie soli.

Napar z pokrzywy pity 2-3 razy dziennie zwiększy wydalanie nadmiaru gromadzonej wody w organizmie.

Szczególnie duże zmiany zauważysz po dużo węższej tali i cieńszej skórze w okolicach brzucha!

Oczywiście są też suplementy a nawet leki moczopędne jednak takich mocniejszych rzeczy nie polecam. W tym materiale omawiam wyłącznie bezpieczne dla zdrowia sposoby oraz to jak schudnąć w tydzień.

TRZY – Zwiększ a następnie zmniejszaj ilość spożywanych płynów!

Jak już wcześniej wspominałem nasz organizm składa się w dużej mierze z wody. Jest to nawet 65% składu całego ciała. Nasza waga w takim razie to w większości właśnie woda!

Odpowiednia ilość wody w organizmie jest w stanie zmniejszyć naszą wagę od 1.5% do 2.5% w zaledwie 24 godziny!

To nawet 1.5kg w jedną dobę! 

Oczywiście nie możesz ograniczać tak bardzo spożywania wody przez dłuższy czas a jedynie krótki okres dlatego powiem Ci jak włączyć tę zasadę do wcześniejszych rozwiązań, aby w połączeniu pozbyć się zbędnych kilogramów!

Zaczynam od okresu “ładowania wody” 

Metoda polega na tym, że w okresie tych trzech pierwszych dni spożywamy około 100ml wody na każdy kg masy ciała.

  • Czyli jeśli ważysz 80kg to przez pierwsze 6 dni wypijasz aż 8l wody dziennie.
  • Od 4 do 5 dnia zmniejsz ilość spożywanej wody do 2l na dobę.
  • Następnie 6 dnia dnia ograniczasz picie wody i wszelkich płynów do zaledwie 1litra.
  • W decydujący 7 dzień redukcji zmniejszasz tę ilość już do 10ml na kg masy ciała czyli dla osoby ważącej 80kg jest to 800ml na dobę wliczamy w to wszelki płyny w tym herbaty. 

Ja również gdy byłem na redukcji (a także przed ważnymi wydarzeniami) stosowałem ten trik. Zwiększam spożycie wody, a następnie ograniczam ją na dwa dni przed wyjściem.

Wpływa to nie tylko na wagę, ale przede wszystkim na wygląd mojej sylwetki oraz obwód talii i lepszy wygląd mięśni brzucha.

Im więcej wody się pozbędziemy to mamy też mniej wody podskórnej i sylwetka wygląda lepiej.

Stosując jednak w połączeniu te wszystkie sposoby jak manipulowanie solą, ilością wody, a także spożywając przy tym napar z pokrzywy jesteśmy w stanie w zaledwie tydzień

pozbyć się od 1.5 do nawet 4 kilogramów i zmniejszyć przy tym obwód swojej talii aż o 10cm! 

CZTERY – Ogranicz węglowodany w diecie

Jest to ostatnia, ale też najważniejsza zasada, którą warto wdrożyć podczas redukcji masy ciała. Dieta większości z nas składa sie na ogół w 60% z węglowodanów.

Spożycie ich w takiej ilości sprawia, że w dużej mierze zostają one “odłożone” w postaci glikogenu.

Ograniczając spożywanie węglowodanów znacząco wpłyniemy na zmianę w masie naszego ciała.

I nie chodzi o sam glikogen a o wodę, która wraz z nim gromadzona a także zatrzymywana jest w naszych mięśniach.

Już 1 gram wiąże ze sobą prawie 3 gramy wody! Nie obliczymy ile mamy glikogenu w ciele, ale możemy ograniczyć jego ilość poprzez ograniczenie spożywania węglowodanów przez dwa tygodnie.

Badania bowiem wykazują, że stosowanie diety o niskiej zawartości węglowodanów (50gram na dobę) mogą obniżyć Twoja wagę aż o 1.5kg nawet w zaledwie 3 dni! Pamiętaj, że owoce i soki to też węglowodany! Spożywanie dużej ilości owoców wpłynie niekorzystnie na utratę wagi.

Pamiętaj, że są to ogólne zasady i każdy organizm reaguje na różne bodźce w mniejszym lub większym stopniu i coś co na jednego zadziała bardziej na inną osobę może zadziałać mniej. Przy tym skuteczna dieta musi zapewniać deficyt kaloryczny jeśli chcesz szybko schudnąć.

Warto jednak sprawdzić zastosowanie powyższych rozwiązań jeśli chcesz w krótkim czasie znacząco wyszczuplić swoją sylwetkę. Teraz już wiesz jak szybko i łatwo schudnąć w tydzień.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*