Ćwiczenia i praca. Wydaje się dość trudne do pogodzenia, jednak wielu osobom udaje się pójść do pracy, wykonać trening i mieć czas dla rodziny oraz na przyjemności. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak połączyć pracę z treningami? Co zrobić gdy po pracy nie ma już siły na nic?

Praca i trening – jak to wszystko połączyć?

Wiele osób decyduje się na treningi. Jednak nie zawsze wiemy czy dane ćwiczenia będą dla nas odpowiednie. Po pracy jednak mamy zbyt mało czasu na zastanawianie się jakie ćwiczenia dziś wykonać. Robimy szybko, bo przecież szkoda czasu. I tak mamy go za mało. Dodatkowo jest ciężko… Bolą nogi po całym dniu stania lub chodzenia, bolą nas plecy po całym dniu siedzenia przy biurku. Tak źle i tak niedobrze. Czy to źle? Absolutnie. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo być zmęczeni po pracy czy to fizycznej czy umysłowej. Pozwólmy sobie na to. Jednak co zrobić gdy brak sił a chęci są ogromne?


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.Jak połączyć pracę z treningami?

  • Zwróć uwagę na to jaki masz rodzaj pracy:
    • Przy pracy siedzącej bardzo ważne jest by dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki ruchu. Trzeba zadbać o to by po pracy przejść się choć na krótki spacer jeśli jesteśmy bardzo zmęczeni. Zalecam jednak wykonywanie odpowiednich treningów. Warto wykonywać ćwiczenia rozciągające, ponieważ długotrwałe siedzenie przy biurku negatywnie wpływa na nasze plecy oraz zamyka klatkę piersiową czy tworzy napięcie w szyi. Należy również wzmocnić ciało – mocne mięsnie będą utrzymywać ciało w odpowiedniej pozycji. Cardio będzie tutaj świetną opcją, która wpłynie na wydolność oraz kondycję serca. Dodatkowo pomoże w utrzymaniu wagi.
    • Przy pracy fizycznej – w tym przypadku ruch fizyczny mamy zapewniony w pracy. Nie oznacza to jednak, że to wystarczy. Należy przede wszystkim zadbać o to by wzmocnić ciało. Będzie nam wtedy łatwiej przenosić, dźwigać czy być na nogach wiele godzin. Oprócz tego pamiętajmy o rozluźnieniu, które przyniesie ulgę po ciężkim dniu w pracy. Tutaj cardio schodzi na dalszy plan. Wszystko oczywiście zależy od intensywności pracy. Jeśli praca nie jest aż tak wymagająca możemy włączyć odpowiednie ćwiczenia.
    • Przy pracy stojącej – tutaj priorytetem jest wzmocnienie naszej sylwetki byśmy utrzymywali ją w odpowiedniej pozycji przez cały dzień. Cardio pomoże tutaj w przypadku bólu nóg, zmniejszenia opuchlizny oraz zadba o lepszą wydolność. Ćwiczenia rozciągające natomiast pomogą na najbardziej obciążone partie naszego ciała.
  • Wykonalność i możliwość ćwiczeń – nie wyznaczaj sobie treningów, które nie będziesz w stanie zrealizować. Lepiej zadbać o krótsze treningi i przyłożyć się do nich w 100% niż rozpisywać sobie plan na tydzień po kilka godzin i nie wykonać go wcale przez brak czasu.
  • Ból ciała po pracy – najczęściej rezygnujemy z treningów przez brak czasu lub właśnie przez ból, który doskwiera nam po pracy. Na początku będzie z pewnością dużo trudniej, jednak warto zacząć ćwiczyć. Ćwiczenia rozluźniające w połączeniu ze wzmacniającymi dadzą świetny efekt. Dzięki nim nasze ciało poczuje ulgę a tym samym wzmocnione nie będzie tak boleć.
  • Daj sobie czas na odpoczynek – nie jesteś robotem. Odpocznij. Zaplanuj sobie cięższe ćwiczenia na dni, w których będziesz miał/a luźniej w pracy. Jeśli czekają Cie ciężkie dni czy stres odpuść lub zadbaj o ćwiczenia rozluźniające.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*