Martwisz się o trening, ponieważ masz dziecko i nie wiesz czy dasz radę? Rozwiązanie jest proste! Ćwicz razem z dzieckiem. Taki towarzysz ćwiczeń może być dla nas świetną motywacją do treningów. Przedstawiam kilka sposobów na trening z dzieckiem.

Trening z dzieckiem – korzyści

 • Nie musisz martwić się o opiekę nad dzieckiem – ćwiczenia poza domem lub w samotności często bywają problematyczne dla rodziców mniejszych dzieci. Dojazd zabiera nam dodatkowy czas a my i tak nie mamy z kim zostawić dziecka. Wykonywanie ćwiczeń z dzieckiem będzie świetnym rozwiązaniem.
 • Spędzanie czasu razem – na ćwiczenia trzeba poświęcić dziennie około 30-40 minut. Biorąc pod uwagę, że takie ćwiczenia należy powtarzać 3-4 razy w tygodniu zbiera się nam już pokaźna sumka. Będzie to czas pożytecznie spożytkowany a dodatkowo spędzimy czas ze swoim dzieckiem.
 • Poprawienie samopoczucia – ćwiczenia pomagają w przypadku bólu pleców, poprawiają ogólną sprawność fizyczną oraz zmniejszają stres i przemęczenie.
 • Korzyści dla dziecka – dla dziecka ćwiczenia z rodzicem są również odprężające. Dodatkowo stymulują one rozwój, pomagają poprawić zwinność i koordynację. Dziecko w ten sposób uczy się ćwiczeń, systematyczności a przy tym świetnie bawi się z rodzicem.

Ważne jest abyśmy pamiętali o dostosowaniu ćwiczeń dziecka do jego możliwości oraz wieku.


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.Skuteczny trening z dzieckiem

 • Ćwicząc z dzieckiem bądź przygotowany na to, że Twoje przerwy mogą być znacznie dłuższe niż przewiduje to grafik. To dziecko będzie wymuszało przerwy w trakcie treningu, ale uwierzcie, że zadowolone dziecko zrekompensuje wszystko.
 • Dopasuj trening do Waszych możliwości – nie tylko chodzi tutaj o Ciebie, ale również o dziecko. Nie traktuj go jako dodatkowego obciążenia do ćwiczeń, a jako super kompana! Oczywiście, nie musi robić dokładnie tego co Ty. Obróć ten trening we wspólną zabawę. Staraj się dostosować ćwiczenia tak by były ciekawe dla dziecka, ale również pożyteczne dla Ciebie. Daj dziecku być dzieckiem a przy tym ucz go, że ruch to zdrowie. 😉
 • Nic na siłę – jeśli dziecko będzie miało gorszy dzień daj mu odpocząć. Ćwicz przy nim, ale nie zmuszaj go do niczego. Pozwól mu obserwować, tłumacz co robisz i po co. Ćwicząc z dzieckiem pewnie nie zrealizujesz treningu od A do Z tak jak chcesz, ale lepsze takie ćwiczenia niż odpuszczenie ich sobie całkowicie.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

 • Przysiady – jednym z najłatwiejszych ćwiczeń będą przysiady. To ćwiczenie można wykonać wspólnie na kilka sposobów.
  • W przypadku mniejszego dziecka możesz robić przysiady z nim. Obejmij je jakbyście się przytulali a następnie wykonuj przysiady!
  • Większe dziecko możesz wziąć „na barana”.
  • Jeśli dziecko już jest na tyle duże, że może wykonywać ćwiczenie z Tobą stańcie naprzeciwko siebie, złapcie się za ręce i róbcie przysiady! 😉
 • Pompki i deska – robiąc te ćwiczenia mniejsze dziecko możesz położyć na macie pod sobą. Uśmiechaj się do niego, dawaj buziaki, rób miny. Ten czas minie Ci wtedy znacznie przyjemniej a przy tym dziecko będzie również szczęśliwe. Starsze dziecko może próbować wykonywać ćwiczenia z Tobą, lub czołgać się pomiędzy Twoim ciałem.
 • Wyginanie grzbietu – chodzi mi tutaj o wyginanie grzbietu na czworaka. Wiele dzieci z radością będzie chciało wykonywać to ćwiczenie z rodzicem. Jeśli chodzi o mniejsze dziecko możemy je położyć pod sobą jak w przypadku poprzedniego punktu. Co jakiś czas będziesz mieć kontakt wzrokowy z dzieckiem co pozwoli mu spokojnie leżeć.
 • Unoszenie przeciwnej ręki i nogi na czworaka – mniejsze dzieci znów mogą leżeć na macie pod nami, natomiast większe można zaangażować do wspólnych ćwiczeń. Jeśli nie będą nimi zainteresowani mogą znów czołgać się pod Twoim ciałem.
 • Bieganie z wózkiem – i na koniec coś w szczególności dla naszych maluszków. Będzie to świetnym rozwiązaniem dla rodziców lubiących biegać na świeżym powietrzu. Oprócz wykonanego treningu odhaczymy także spacer z dzieckiem, który z pewnością sprawi, że szybko zaśnie. Należy jednak zaopatrzyć się w odpowiedni wózek biegowy. Wózki te są lekkie i dobrze zamortyzowane, tak by można wykonywać z nimi wiele treningów. Jest on przeznaczony dla dzieci, które samodzielnie siedzą, czyli około 6 miesięcznych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*