Nie jesteś zwolennikiem/zwolenniczką ćwiczenia na siłowni lub nie masz takiej możliwości? Obawiasz się, że trening w domu nie może być tak efektywny jak ten na siłowni? Jeśli tak ten wpis jest dla Ciebie. Postaram się zawrzeć w nim niezbędne informacje na temat tego co będzie potrzebne w „domowej siłowni”. A oto przed państwem najlepsze sprzęty do ćwiczeń w domu.

Sprzęty do ćwiczeń w domu

Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy mają potrzebę tworzenia domowej mini siłowni. Przedstawię zatem domowe niezbędniki, które będą dostępne na każdą kiszeń oraz te większe sprzęty dla osób, które są w stanie poświęcić na nie więcej gotówki.

Maty do ćwiczeń – maty są jednym z podstawowych „sprzętów” do ćwiczeń. Można je kupić w naprawdę przeróżnych kolorach. Używane są między innymi do jogi, rozciągania czy jako dodatkowe podłoże do ćwiczeń. Maty są stosunkowo tanie i nie zajmują dużo miejsca. Co najważniejsze są świetne dla Twoich pleców! Ćwiczenia, które wykonujemy na macie są bez porównania wygodniejsze od tych wykonywanych na samej podłodze.

Gumy oporowe – jest to niezbędny sprzęty jeśli chcesz skutecznie wykonywać ćwiczenia. Jest to mały, niepozorny sprzęt, który może zdziałać cuda. Dzięki nim można wykonać dużo więcej ćwiczeń (więcej o ćwiczeniach z gumami tutaj). Gumy dzięki temu, że mają różne opory można dopasować do swoich możliwości.

Kółko treningowe – kolejnym sprzętem, w który warto zainwestować jest kółko treningowe. Aby wykonać trening za pomocą kółka treningowego należy uklęknąć, złapać przyrząd obiema rękami i odjeżdżać nim najdalej jak możemy nie ruszając przy tym kolan z miejsca mając proste plecy i ręce. Ćwiczenia te wpływają na mięśnie pleców oraz brzucha.

Skakanka – przy wyborze skakanki należy pamiętać, że posiadają różne długości. Jest to bardzo pomocne w wyborze długość skakanki do swojego wzrostu. Skakanki świetnie wpływają na na naszą kondycję oraz ogólną wydolność organizmu.


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


Piłka do ćwiczeń – piłka jest świetnym sprzętem, który możemy wykorzystać do ćwiczeń jak i do siedzenia! Korzysta się z niej w szczególności do ćwiczeń rozciągających. Wzmacnia ona mięśnie głębokie oraz pozytywnie wpływa na plecy. Zastąpienie fotela lub krzesła piłką świetnie poprawia poczucie równowagi.

Hantle – będą świetnym wyborem i uzupełnieniem domowej mini siłowni. Przydadzą się w przypadku, gdy będziemy chcieli zaliczyć wyższe efekty. Wtedy niezbędne będzie dodatkowe obciążenie, które hantle nam gwarantują! Nie muszą być one wykorzystywane jedynie do ćwiczeń ramion. Odpowiednio włączone w ćwiczenia pomogą w budowaniu wielu partii ciała.

Orbitrek – za pomocą orbitreka przeprowadzimy zarówno rozgrzewkę jak i trening kardio. Korzystać z niego mogą osoby w każdym wieku, bez obaw o bóle stawów czy kontuzje. Ćwiczenia na tym urządzeniu angażują zarówno mięsnie ramion i brzucha oraz nóg i pośladków. Orbitrek to już wydatek około 800-1000 zł do nawet 2000 zł. Oczywiście im droższy tym lepszy.

Rowerek stacjonarny – jest świetną alternatywą w przypadku, gdy pogoda nie dopisuje. Można za jego pomocą wykonać zarówno trening kardio jak i rozgrzewkę przed innymi ćwiczeniami. Osoby, które zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami powinny rozejrzeć się za rowerkiem magnetycznym, który posiada wyświetlacz z parametrami treningowymi. Natomiast osobom zaawansowanym polecam zakup rowerka spinningowego, które posiadają już specjalne paski na stopy. Umożliwia to wykonywanie intensywniejszych ruchów. Ceny rowerków zaczynają się od około 400 zł do nawet 1500 zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

ODBIERZ BEZPŁATNIE

dieta + Przepisy

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.