Wiele osób ma problemy dotyczące ćwiczeń na siłowni z wielu powodów:
a) nie mają dostępu do takiego miejsca,
b) nie chcą ćwiczyć w obecności innych osób,
c) nie mają czasu…
Takich powodów można by było wymieniać wiele. Jednak bez obaw, jest na to całkiem prosty sposób: domowy trening z gumami!

Gumy oporowe a taśmy oporowe – różnice

 • Taśmy oporowe – taśmy te są cienkie i szerokie, nie są łączone na końcach,
 • Gumy oporowe – gumy te są wykonane z lateksu lub materiału. Posiadają kształt pętli.

Rodzaje gum

 • Taśmy – gumy bez kształtu pętli, stawiają mniejszy opór niż pozostałe gumy.
 • Gumy mini-band – te gumy charakteryzują się tym, że są duże krótsze niż pozostałe rodzaje. Najczęściej stosuje się je przy wykonywaniu ćwiczeń na pośladki, ale można z ich pomocą trenować całe ciało.
 • Gumy powerband – są to gumy stosunkowo długie, w kształcie pętli. Mimo, że są mało popularne to są świetnym wyborem w przypadku treningów całego ciała.
 • Ekspandery – są to gumy z rączkami. Stosuje się je do treningów górnej partii ciała.

PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


Gumy oporowe – ćwiczenia w domu

Warto pamiętać, że same ćwiczenia nie pomogą nam w zrzuceniu kilogramów. Warto do tego korzystać ze zbilansowanej diety (więcej na ten temat tutaj), która skutecznie rozkręci nasz metabolizm (więcej o metabolizmie tutaj).

Zalety stosowania gum:

 • Gumy są świetnym wyborem w przypadku domowych treningów dla każdej osoby. Z ich pomocą trening będzie skuteczniejszy, a my nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na siłownie.
 • Gumy oporowe ujędrniają ciało – gumy używane w przypadku treningu oporowego mogą pomóc w ujędrnieniu ciała, dzięki czemu poprawi się wygląd naszej sylwetki. Najskuteczniejsze będzie oczywiście połączenie indywidualnej diety oraz odpowiednio dobranych treningów.
 • Budowa masy mięśniowej – czy jest to możliwe za pomocą jedynie gum? Na początku naszej przygody z ćwiczeniami jak najbardziej! Należy jednak pamiętać o tym by opór gum był odpowiedni i wystarczająco duży oraz połączony z dietą oraz regeneracją. Z czasem oczywiście same gumy nie wystarczą, ponieważ należałoby zwiększać opór/ciężar, by ciągle było widać efekty.
 • Gumy to świetny i tani dodatek do ćwiczeń wzmacniających. Odpowiedni opór taśm w początkowych fazach może również zastąpić trening siłowy.
 • Gumy na odpowiednie partie ciała – z powodu stosowania innego oporu na górne części ciała a innego na dolne, silniejsze partie należy dobrać odpowiednie gumy do partii. Wszystko po to by jedna partia nie była zbyt intensywnie ćwiczona, druga z kolei zbyt mało. Ceny gum są bardzo przystępne, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów, tak by trening był jeszcze skuteczniejszy i przynosił lepsze efekty.
 • Skuteczność – z doświadczenia wiem, że stosowanie gum jest bardzo efektywne. 90% moich podopiecznych wykonuje ćwiczenia z wykorzystaniem gum w domu mając przy tym rewelacyjne efekty!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

ODBIERZ BEZPŁATNIE

dieta + Przepisy

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.