Jak rozkręcić swój metabolizm? Czy ma on w ogóle wpływ na szybsze zrzucenie kilogramów? Wiele z nas z pewnością zastanawiało się jak to jest, że mimo wyliczonych kalorii i trzymania się diety waga nie spada. Czy jest na to sposób? Już spieszę z pomocą.

Główną rolę gra tutaj metabolizm. Ale co to tak właściwie jest? Pojęcie metabolizm odnosi się do procesów jakie zachodzą w organizmie. Im jest ich więcej, tym szybciej chudniemy, ponieważ nasz organizm potrzebuje i zużywa więcej kalorii.

Jak przyspieszyć metabolizm?

  • Spożywanie odpowiedniej ilości białka będzie tutaj bardzo ważne. Białko sprawia, że nasz organizm potrzebuje dużo energii by strawić posiłek, a także pozytywnie wpływa na uczucie sytości.
  • Trening siłowy – wszystko za sprawą tego, że tkanka mięśniowa jest w większym stopniu aktywna metabolicznie niż tkanka tłuszczowa. W rezultacie przyczynia się to do spalania większej ilości kalorii dziennie.
  • Trening interwałowy – badania wskazują na to, że trening HIIT jest jednym z najbardziej efektywnych jeśli chodzi o przemianę materii po zakończeniu jednostki treningowej. Warto tutaj nadmienić, że jest on bardziej skuteczny niż trening siłowy.
  • Nawodnienie – picie dużych ilości wody wpływa pozytywnie na nasz organizm, ponieważ zwiększa ona ilość wykorzystanych kalorii. Wszystko za sprawą tego, że organizm potrzebuje więcej energii by ogrzać wodę, którą wypiliśmy. Wykonuje to w celu wyrównana temperatury wody do naszego ciała. 
  • Zielona herbata i kawa – zielona herbata oraz kawa mają w swoim składzie kofeinę, która wspomaga przemianę materii. Spala ona również nagromadzone pokłady tłuszczów zapasowych.
  • Przyprawy – mało kto wie, ale ostre przyprawy takie jak pieprz czarny oraz papryczki chili są w stanie przyspieszyć przemianę materii o 10%. Podobne właściwości posiada imbir, który zarówno rozgrzewa jak i przyspiesza metabolizm. 
  • Sen – odpoczynek jest bardzo istotny dla każdego z nas. Za krótki sen przekłada się na mniejszą regenerację, co wpływa na spowolnienie metabolizmu oraz zwiększenia ryzyka nadwagi.

PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


Jak naprawić metabolizm?

Wbrew pozorom dostarczanie organizmowi zbyt małej ilości kalorii nie doprowadzi nas do utraty wagi, a może nawet doprowadzić do tycia. Oznacza to, że nasz metabolizm jest bardzo spowolniony. W przypadku chęci schudnięcia należy jak najszybciej zabrać się za jego naprawę. W pierwszej kolejności należy etapami zwiększać kaloryczność spożywanych produktów, tak by zachować aktualną masę ciała. Przy zbyt szybkim podniesieniu kaloryczności możemy nabrać niepotrzebnych kilogramów. Należy to kontrolować i doprowadzić do stanu, w którym będziemy spożywać odpowiednią dla naszego zapotrzebowania liczbę kalorii a przy tym nasza masa ciała utrzymuje się na jednym poziomie. Następnie naprawiony już metabolizm możemy bez problemu rozkręcić. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*