...

Często zaznaczam, że w procesie chudnięcia aktywność fizyczna jest równie ważna jak dieta. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie połączenie zarówno diety jak i aktywności fizycznej pod nasze indywidualne preferencje i możliwości. Jak tego dokonać?

Dieta a aktywność fizyczna – jak zacząć?

Przede wszystkim ze spokojem. Ważne jest by dieta była dobrze dobrana, dlatego zaleca się korzystanie z pomocy dietetyka. W żadnym wypadku nie polecam diet z Internetu. Takimi wyborami możecie się jedynie zniechęcić do stosowania diet, a to nie jest wcale takie straszne jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Do tego nisko energetyczna diety spowolni tylko nasz metabolizm, co będzie skutkowało odwrotnymi efektami do zamierzonych.


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


Powody, dla których warto zacząć ćwiczyć

  • Możesz zacząć bardzo prosto – od spacerów! Nie wymagaj od siebie umiejętności wykonywania skomplikowanych ćwiczeń już na starcie bo możesz się tylko zniechęcić. Na początek zacznij od najprostszych rozwiązań na wszystko przyjdzie czas.
  • Ćwiczenia = więcej jedzenia! Podczas uprawiania sportu wzrasta nam zapotrzebowanie energetyczne. Oznacza to, że będziemy mogli pozwolić sobie na większe posiłki w ciągu dnia, bo i tak je spalimy 😉
  • Lepszy wygląd sylwetki – ćwiczenia sprawią, że jeszcze szybciej pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. W jej miejsce co prawda zacznie pojawiać się cięższa tkanka mięśniowa jednak bez obaw. W zamian za to ćwiczenie idealnie wymodelują nam sylwetkę i ujędrnią ciało.
  • Aktywność fizyczna przyspiesza metabolizm. Ćwiczenia oraz regularne posiłki idealnie zadbają o prawidłową przemianę materii. Niskokaloryczne diety jedynie obniżą nam metabolizm a w rezultacie doprowadzą do efektu jojo.
  • Endorfiny – wiadome jest nie od dziś, że wysiłek fizyczny ma ogromny wpływ na wzrost poziomu endorfin. Wystarczy już 30 minut intensywnego wysiłku, by można było zaobserwować wzrost tego hormonu szczęścia. Wpływa on pozytywnie na organizm dostarczając nam więcej energii oraz pozytywnie wpływając na naszą wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.