Zaczęłaś ćwiczyć a miesiączka zbliża się nieubłaganie i już wiesz, że kilka dni spędzisz w łóżku z okropnym bólem brzucha? Nie chcesz odpuszczać treningów a Twój organizm się buntuje? Oto sposoby na bolesne miesiączki, które pomogą Ci stanąć na nogi.

bolesne miesiączki

Najczęstsze symptomy miesiączki

 1. Ból w dolnej części brzucha oraz pleców,
 2. Wahania nastroju,
 3. Zachcianki na słodycze i tłuste przekąski,
 4. Zmęczenie,
 5. Trądzik i problemy skórne,
 6. Problemy trawienne,
 7. Zatrzymywanie się wody w organizmie,
 8. Krwawienie.

Sposoby na złagodzenie dolegliwości miesiączkowych

No dobrze… Wszyscy doskonale wiemy w jaki sposób objawiają się dolegliwości spowodowane menstruacją. Jak sobie z nimi poradzić? Wykluczam tutaj ogromne ilości leków przeciwbólowych – możecie o nich zapomnieć na dobre. Przedstawiam Wam kilka prostych sposobów na mniej bolesne miesiączki. Efekty regularnego stosowania tych rad poczujesz już następnego miesiąca i z ulgą będziesz mogła wykonywać wszystkie czynności, na które masz tylko ochotę.


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


 1. Wykonuj lekkie ćwiczenia – Postaraj się już kilka dni przed miesiączką włączyć do swojej codziennej rutyny dodatkowe lekkie ćwiczenia lub jogę, a podczas samej miesiączki wystarczą nawet zwykłe spacery. Aktywność fizyczna pomoże w przepływie krwi oraz dostarczy endorfin, które działają przeciwbólowo. Najważniejsza jest tutaj regularność i ćwiczenia przez cały miesiąc. Pozytywny wpływ regularnych ćwiczeń na zmniejszenie bólów miesiączkowych został potwierdzony naukowo!
 2. Odpoczywaj – brak snu i zmęczenie wpłynie negatywnie na Twoje samopoczucie i radzenie sobie z bólem oraz dyskomfortem.
 3. Wykorzystaj ciepło – zmniejsza ono napięcie mięśniowe oraz pomaga w przepływie krwi. Najlepszym sposobem są relaksacyjne kąpiele w wannie z gorącą wodą oraz cudowne termofory, które można zabrać ze sobą wszędzie.
 4. Ogranicz alkohol oraz kawę – spożywanie alkoholu skutkuje odwodnieniem oraz zagęszczeniem krwi. Powoduje to, że nasz organizm ma jeszcze większy problem z pozbyciem się jej z ciała dostarczając nam silnych, bolesnych skurczy w dolnej części brzucha. Piecie kawy z kolei wypłukuje magnez z naszego organizmu. Sama kofeina sprawia, że zwężają się naczynia krwionośne i nasilają skurcze.
 5. Stosuj odpowiednią dietę – podczas miesiączki jak nigdy wcześniej mamy ochotę pochłonąć ogromne ilości słodyczy. Mam dla Was niestety złe wieści. Badania wskazują, że cukier zwiększa bolesność podczas menstruacji. Kolejną rzeczą, którą musisz ograniczyć podczas miesiączki są słone przekąski. Wszystko za sprawą tego, że sól powoduje zatrzymanie się wody w organizmie oraz wzdęcia.

W swojej diecie wykorzystaj:

 1. Pamiętaj o witaminach!

2. Magnez, chrom i omega-3:

3. Zioła – korzystaj z pomocy matki natury. Oferuje nam ona wiele ziół wspomagających organizm podczas PMS oraz menstruacji. Do takich ziół należą:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *