Jak wyszczuplić uda? Oczywiste jest, że zarówno kobiety jak i mężczyźni zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednak przy tym warto pamiętać, że w zależności od płci nadmiar ten może występować w innych częściach ciała. U kobiet na przykład są to pośladki, biodra i uda, natomiast u mężczyzn najwięcej odkłada się w okolicy brzucha. Mimo, że większe uda, biodra i pośladki u kobiet, zdaniem wielu osób, są wyznacznikiem kobiecości i atrakcyjności to często również są one dla samych kobiet problematyczne a wręcz wywołują u nich kompleksy.

Na jędrność ud wpływają dwa czynniki: po pierwsze jest to ilość tkanki tłuszczowej, a po drugie masa mięśniowa.

Masę mięśniową jest nam dużo łatwiej wypracować – potrzeba do tego odpowiednich ćwiczeń, które ją zbudują. Problem zaczyna się przy tkance tłuszczowej, ponieważ to ona przysparza najwięcej kłopotów.

Pytanie więc, jak spalić ten tłuszcz? Wiele osób ma obawy ze względu na swoją genetykę a dodatkowo obawiają się, tego, że nie uda im się utrzymać pożądanego efektu. W tym wpisie postaram się rozjaśnić ten, dla niektórych osób ciężki temat.

Ćwiczenia na wyszczuplenie ud

W celu wypracowania jędrnych i chudych nóg ważne jest by mieć ułożony i dopasowany plan treningowy. Aby skuteczność treningów była wysoka zaleca się stosowanie treningu siłowego w zestawieniu z treningami interwałowymi tzn. trening HIIT (hight intensity interval training). Taka forma ćwiczeń pomoże w pozbyciu się tkanki tłuszczowej, ponieważ dzięki nim tkanka spala się najszybciej. Trening interwałowy charakteryzuje się dwoma fazami:

  • pierwsza: faza wysiłkowa – przy, której ćwiczymy na pełnych wysiłku,
  • druga: faza niepełnego wypoczynku – oznacza to, że nie dopuszczamy do tego by nasze tętno się unormowało.

Wróćmy może do treningu siłowego. Trening ten zarówno skutecznie spala tkankę tłuszczową jak i rozbudowuje masę mięśniową. Wbrew pozorom mięśnie ud, wyćwiczone w odpowiedni sposób sprawią, że Twoje nogi będą piękne i jędrne. W celu wyćwiczenia nóg koniecznie zastosuj te ćwiczenia siłowe:

  • Zakroki skrzyżne – z hantlami lub nawet butelkami wody. Bardzo dobry sposób na zaangażowanie w dużym stopniu mięśni czworogłowych, pośladkowych oraz mięśni tylnej części uda.
  • Uginanie podudzi ze sztangielkami leżąc – jest to mniej znane ćwiczenie, jednak szczególnie pomocne w akcentowaniu pracy tylnej taśmy mięśniowej.
  • Odwodzenie w leżeniu bokiem– Świetne ćwiczenie, które można wykonać za pomocą samych gum i na prawdę solidnie zmęczyć mięśnie ud a co najważniejsze nie wpłynąć na ich rozbudowę.

Dieta na piękne i jędrne uda

Niestety nasz organizm jest tak skonstruowany, że nie pozbywa się nagromadzonych już zapasów tłuszczu. Mimo, że nie jesteśmy w stanie spalić tłuszczu jedynie z pożądanych przez nas miejsc, należy pamiętać o tym, że ogólne spalanie tkanki tłuszczowej ma również wpływ na te partie ciała, na których nam zależy. Można zatem powiedzieć, że skuteczna dieta na piękne i jędrne uda to tym samym dieta odchudzająca.


PROMOCJA!

Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!

Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.


Suplementy

W przypadku suplementów, które mogą pomóc jako dodatek do diety, warto wspomnieć o johimbinie. Co warto o nim wiedzieć? Jest to substancja, która wykazuje działania lecznicze, dlatego też ważne jest by nie stosować jej w celach rekreacyjnych. Suplement ten jest pochodzenia naturalnego i pozyskiwany jest z kory drzewa, który nazywa się pausinystalia johimbe, czyli johimba lekarska. Z uwagi na swoje właściwości szybko znalazł on zastosowanie przy wspomaganiu odchudzania, ponieważ skutecznie spala ona tkankę tłuszczową. Zaleca się spożywanie ok. 0,1-0,2 g na kilogram masy ciała. Przy stosowaniu tego suplementu należy być jednak bardzo uważnym, by nie wywołać niepotrzebnych skutków ubocznych.

Innymi suplementami, które skutecznie spalają tkankę tłuszczową są suplementy o działaniu termogennym. W połączeniu z odpowiednio dobraną dietą, pomagają one w podkręceniu metabolizmu, a przy tym w jeszcze szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej.

Termogeniki, które są łatwo dostępne dla każdego to:

  • EGCG – są to katechiny zielonej herbaty. Efekty możemy jednak zauważyć dopiero przy przyjmowaniu wysokich dawek (ok. 500 mg). Warto przy tym również zaznaczyć, że stosowanie EGCG z kofeiną daje lepszy efekt,
  • Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – gorzka pomarańcza zawiera w sobie synefryny, które w pozytywny sposób wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej. Wpływ na to ma tutaj „rozkręcenie” metabolizmu oraz zmniejszenie łaknienia. Tak samo jak w przypadku EGCG efekt jest widoczny dopiero przy bardzo wysokich dawkach (20 mg na porcję), zdarzyć się może, że taka ilość może być trudna lub nawet niemożliwa do osiągnięcia,
  • Kofeina – suplement najłatwiej dostępny a przy tym również najpopularniejszy – przy dawce ok. 3 mg na masę ciała pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej, „rozkręca” metabolizm oraz co najważniejsze pobudza nas do aktywności fizycznej, co ma największy wpływ na spalanie niepożądanego przez nas tłuszczu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*