Zarówno jak w przypadku osłabionych włosów (o których pisałem już tutaj), łamiące się i słabe paznokcie to przyczyna niedoboru witamin i składników mineralnych. Jaka zatem musi być dieta na zdrowe paznokcie? Oto kilka rad, o co należałoby wzbogacić swoją dietę.
Produkty na mocne paznokcie:
W diecie na zdrowe paznokcie musimy zadbać o białko, zdrowe tłuszcze oraz witaminy A, E i B. Oprócz tego ważne w diecie są produkty, które zawierają krzem, miedź oraz cynk.
- Siemię lniane – jest świetnym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3, błonnika pokarmowego a także witamin A i E. Siemię lniane sprawdzi się jako dodatek do sałatek, koktajli oraz owsianek.
- Herbata ze skrzypu – skrzyp polny jest bogaty w krzemionkę, która przyspiesza wzrost paznokci oraz zapobiega ich łamaniu. Skrzyp można dostarczać organizmowi za pomocą tabletek lub pijąc napar. Dla jeszcze lepszych efektów taką herbatę zaleca się pić codziennie.
- Orzechy włoskie – są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz 6. Oprócz tego dostarczają nam witamin A, E i B6, wapń, kwas foliowy oraz cynk. Orzechy pozytywnie wpływają również na pracę naszego mózgu a także pomagają w uregulowaniu poziomu cholesterolu.
PROMOCJA!
Odbierz i wypróbuj naszą DIETĘ ZA DARMO!
Aby odebrać darmową dietę napisz do nas na messenger z informacją, że chcesz skorzystać z darmowej diety.
- Pestki dyni – są jednym z najbogatszych źródeł cynku, który pozytywnie wpływa na zdrowy wygląd włosów, paznokci oraz skóry. Oprócz tego posiadają kwasy Omega-3, magnez, potas oraz witaminę E. Mogą być wykorzystywane jako dodatek do owsianek, sałatek, ciastek oraz chleba.
- Produkty zbożowe – są one bogate w witaminy B, cynk, krzem oraz wapń. Należy jednak wiedzieć w jakie produkty się zaopatrzyć. Dobrym wyborem będą tutaj: płatki owsiane, kasze, pełnoziarniste pieczywo oraz razowy makaron.
- Rzodkiewka – dostarcza naszemu organizmowi krzem, który poprawia stan paznokci. Dodatkowo rzodkiewka charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym raz przeciwzapalnym.
- Natka pietruszki – choć niepozorna dostarcza naszemu organizmowi zarówno potas, magnez, wapń i żelazo jak i również witaminy A, C i K. Oprócz tego jest źródłem witamin z grupy B oraz błonnika pokarmowego.